.
.
.

وزیر انرژی و آب افغانستان در جلسه استیضاح پارلمان رای تایید گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب افغانستان پس از استیضاح توسط پارلمان این کشور توانست که با کسب 124 رای اعتماد به عنوان وزیر در وزارت مذکور باقی بماند.

شورای ملی افغانستان، علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب این کشور را به دلیل عدم مصرف بودجۀ این وزارت و کم‌کاری در تطبیق پروژه‌های انکشافی، روز دوشنبه 1 دسامبر 2018، استیضاح کرد.

جعفر مهدوی، عضو پارلمان افغانستان در این باره گفت: "وزارت انرژی و آب نزدیک به 120 کارمند غیرقانونی را که به نوعی با وزیر و معاون وی ارتباط داشته، استخدام نموده که معاش برخی از آن‌ها به هفت هزار دالر می‌رسد".

همچنان برخی دیگر اعضای مجلس نمایندگان افغانستان گفتند که این وزیر در ساخت بندها کم‌کاری کرده و پروژه‌های انکشافی و زیربنایی را به شکل کامل تطبیق نتوانسته‌ است.

اما وزیر انرژی و آب افغانستان استخدام کارمندان غیرقانونی را رد کرد و گفت که این وزارت توانسته که 64 درصد بودجۀ خود را مصرف نماید.

به گفته وی: "حلقه‌های خاصی می‌خواهند که پروژه‌های زیربنایی مثل ساخت‌وساز بندها در کشور صورت نگیرد، اما وزارت انرژی و آب با وجود همه مشکلات، پروژه‌های زیادی را تطبیق نموده که حتا در برخی از موارد باعث سروصدای کشورهای همسایۀ ما گردیده‌است".

پارلمان افغانستان پس از شنیدن پاسخ‌های وزیر انرژی و آب این کشور، به او صندوق رای گذاشت که درنتیجۀ وی با کسب 124 رای تایید به عنوان وزیر در این وزارت باقی ماند.