.
.
.

وزارت دفاع افغانستان ادعای نماینده ویژه روسیه مبنی بر گسترش نفوذ داعش را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع افغانستان ادعای نماینده ویژه روسیه در مورد گسترش نفوذ داعش در افغانستان را رد کرد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، محمد شریف یفتلی رییس ستاد ارتش افغانستان روز دوشنبه 25 دسامبر 2017، در مجلس نمایندگان این کشور، در مورد اظهارات ضمیر کابلوف نمایده ویژه روسیه در افغانستان مبنی بر گسترش نفوذ داعش در این کشور گفت: "من اظهارات کابلوف را تایید نمی‌کنم که گفته 10 هزار داعشی در افغانستان حضور دارد، این اظهارات اصلاً قابل قبول نیست".

وی نماینده ویژه روسیه در افغانستان را مریض خطاب کرد و گفت: "با این گونه اظهارات خود می‌خواهد در افغانستان چالش‌های بیشتر ایجاد کند".

وی تعداد داعشیان در افغانستان را 2 تا 3 هزار نفر گفت.

او در مورد اتهام انتقال افراد داعش توسط چرخبال‌های ناشناس گفت که چرخبال‌های نیروهای امنیتی افغانستان با استفاد از شب در مناطق زیر اداره طالبان برای انجام عملیات نشست و برخواست دارند و مردم فکر می‌کنند که این چرخبال‌ها افراد داعش را انتقال می‌دهند.

وی در واکنش به گزارشات مبنی بر گسترش افراد داعش در شمال افغانستان گفت: "تروریستان داعشی در شمال کشور چنان ضربه ای از سوی نیروهای امنیتی متحمل خواهند شد که در هیچ جای چنین ضربه ای نخواهند خورد".

چندی قبل ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در افغانستان گفته بود که شمار افراد وابسته به داعش در افغانستان به 10 هزرا نفر رسیده است و این گروه در حال گسترش فعالیت های خود در شمال افغانستان است.