فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • والی پیشین بلخ: داکتر عبدالله مار آستین است، دندان‌هایش را به کمک خدا می‌کشیم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عطا محمد نور، والی پیشین بلخ روز شنبه 23 دسامبر 2017، در مراسمی، عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان را "مار آستین" خواند و گفت که دندان‌هایش را خواهد شکست.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، عطا محمد نور والی پیشین بلخ در این مراسم گفت: "آقای رییس جمهور اگر با من هر خصومتی می‌کند، حقش است چون مخالف و علیه تیمش بودم، ضدش حرف زدم و بعد از حکومتش هم حرف‌هایی را زدم و حوصله کرد، اما حرف‌های ما از مار آستین داکتر عبدالله است که یک زمان از وزارت خارجه برطرف شده بود حالا در قصر سفیدار است.

  وی گفت 20 تا 30 درصد اگر رییس جمهوری افغانستان در برکناری‌اش نقش داشته، 70 تا 80 درصد دیگر عبدالله عبدالله رییس اجرایی این کشور دست داشته است.

  وی در این باره گفت: "عبدالله عبدالله را در هر دورۀ ریاست جمهوری با وجود این که افراد جمعیت مخالفش بودند، حمایت کردم تا نامزد ریاست جمهوری شود".

  عطا محمد نور افزود، من فهمیدم خطا و اشتباه کردم و این مار آستین است که همین حالا می‌خواهد رهبری جمعیت را پارچه کند.

  والی پیشین بلخ با اشاره به عبدالله عبدالله گفت که همه را در پرتگاه سقوط برابر کرده روان است ولی زورش به ما نمی‌رسد و تمام توطیه‌ها را خنثا می‌کنیم.

  وی در اخیر سخنرانی‌اش گفت: "دندان‌هایی که این سر من تیز کرده، دندان‌هایش را به کمک خدا می‌کشیم".

  ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز دوشنبه 18 دسامبر، اعلام کرد که رییس جمهوری این کشور استعفای عطا محمد نور والی بلخ را منظور کرده است.

  عطا محمد نور والی پیشین بلخ استعفا نامه خود را مدتی قبل به رییس جمهوری این کشور ارائه کرده بود محمد اشرف غنی نیز این استعفا را پذیرفت و انجینیر محمد داوود یک تن از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان را به عنوان والی جدید بلخ، مقرر کرد.

  تبلیغات