فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شماری نمایندگان مجلس افغانستان خطاب به عطا محمد نور: حکومت میراثی نیست

  مقام‌های حکومتی نباید هنگام برکناری برآشفته شوند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان با اشاره به واکنش‌های تند برخی از سیاسون این کشور مبنی بر برکناری عطا محمد نور از سمت‌اش می‌گویند حکومت میراثی نیست و مقام‌های حکومتی نباید هنگام برکناری برآشفته شوند.

  به گزارش منابع خبری افغانستان، شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در نشست روز شنبه 23 دسامبر 2017، تأکید کردند که عزل و نصب مقام‌های دولت یک اصل قانونی در کار حکومت داری است و نباید مقام‌های حکومتی هنگامی که برکنار می‌شوند، برآشفته شوند.

  راضیه منگل عضو مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت: "این عطا محمد نور هیچ کاری کرده نمی‌تواند مردم افغانستان حالا هوشیار شده‌اند".

  لیلما عمری حکمی، عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان نیز گفت: "وقتی که رییس جمهور شخصی را برطر ف می‌کند به این معنا نیست که در کار حکومت هرکس مداخله کند".

  محمد نذیراحمدزی، معاون دوم مجلس نمایندگان این کشور نیز گفت: "استاد عطا یک شخصیت خوب است و همه احترامش را دارند و این احترام برایش قابل افتخار است اما باید ما از قانون حمایت کنیم"

  ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز دوشنبه 18 دسامبر، اعلام کرد که رییس جمهوری این کشور استعفای عطا محمد نور والی بلخ را منظور کرده است.

  عطا محمد نور والی پیشین بلخ استعفا نامه خود را مدتی قبل به رییس جمهوری این کشور ارائه کرده بود محمد اشرف غنی نیز این استعفا را پذیرفت و انجینیر محمد داوود یک تن از اعضای حزب جمعیت اسلامی افغانستان را به عنوان والی جدید بلخ، مقرر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران