فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 56 درصد مردم افغانستان از کارکرد شهرداری‌ این کشور راضی هستند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  نتایج یک نظرسنجی تازه دیدبان شفافیت افغانستان نشان می‌دهد که 56 درصد مردم از کارکردهای شهرداری‌ها در ولایات این کشور رضایت دارند.

  به گزارش خبرگزاری "جمهور"، سید اکرم افضلی، رییس دیدبان شفافیت در این کشور، روز شنبه 16 دسامبر 2017، در یک نشست خبری در کابل گفت که این نظرسنجی در 9 ولایت افغانستان با 4500 تن صورت گرفته است.

  وی گفت که در این نظرسنجی، درباره دیدگاه شهروندان این کشور نسبت به کارکرد شهرداری‌ها در شانزده شاخص شامل دسترسی به اطلاعات، اشتراک مردم در تصامیم، شنیدن شکایات مردم و جمع آوری زباله‌ها پرسیده شده است.

  به گفته وی، این نظرسنجی شهرهای کابل، جلال آباد، هرات، مزارشریف، قندوز، چاریکار، محموراقی، بامیان و گردیز راه‌اندازی شده بود.
  رییس دیدبان شفافیت افغانستان گفت که این نظرسنجی نشان می‌دهد که شهروندان کشور نسبتا از کارکردهای شهرداری‌ها رضایت دارند.

  وی گفت:"در 9 ولایت افغانستان که این سروی انجام شده است، سطح رضایت مردم تقریبأ 56 درصد است و 55 درصد مردم برای خدمات مختلف نمره داده اند".

  به گفته وی، باشندگان شهرهای چاریکار، هرات و مزارشریف که در این نظرسنجی با آنان مصاحبه شده است، بیشترین میزان رضایت را از کارکرد شاروالی‌های این شهرها، داشتند.

  رییس دیدبان شفافیت افغانستان گفت، اما میزان رضایت اشتراک کنندگان در این سروی، از حسابدهی و مشارکت مردم در تصامیم شهرداری‌ها پایین بوده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران