فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • باشندگان کابل بار دیگر در اعتراض به تصمیم اخیر ترامپ در مورد بیت‌المقدس راه‌پیمایی کردند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  هزاران تن در کابل و پروان افغانستان در اعتراض به تصميم اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مبنی بر به رسميت شناختن بيت المقدس به حيث پايتخت اسراييل دست به تظاهرات زدند.

  دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا، 7 دسامبر 2017، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و قرار است سفارت امریکا را نیز در آنجا انتقال دهد.

  این تصمیم دونالد ترامپ با واکنش تند کشورهای جهان به خصوص کشورهای اسلامی روبه رو شده است.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، امروز شنبه 16 دسامبر 2017، هزاران تن در کابل پایتخت این کشور دست به اعتراض زده و این تصمیم ترامپ را محکوم کردند.

  در همین حال، صدها تن از باشندگان ولایت پروان افغانستان نيز برعلیه این تصمیم دونالد ترامپ دست به تظاهرات زده و اين اقدام ترامپ را به شدت محکوم کردند.

  این در حالی است که هفته قبل، شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستان، شناخته شدن بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل، مخالف تمام ارزش‌های دموکراتیک دانستند و طی اعلایه‌ای از حکومت این کشور خواستار تعلیق روابط با امریکا شدند.

  آنان این کار دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا را غیر اسلامی، غیرانسانی، و خلاف ارزش‌های دموکراتیک عنوان کردند.

  یک هفته قبل رهبران کشورهای اسلامی در نشست کنفرانس کشورهای اسلامی در ترکیه این تصمیم امریکا را خلاف موازین بین المللی گفته و از دونالد ترامپ خواستند که از تصمیم اش برگردد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران