.
.
.

بزرگان قومی هرات: چرا اعضای نشست قندهار بعد ازسبک‌دوش شدن دست به اعتراض زدند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از باشندگان ولایت هرات افغانستان، در نشستی از حکومت فعلی این کشور حمایت کرده و از گردهمایی برخی سیاسون مخالف حکومت افغانستان در قندهار انتقاد کردند.

به گزارش منابع خبر، تور محمد ظریفی، بزرگ قوم در ولسوالی "شیندند" هرات در مصاحبه با خبرگزاری افق گفت: "واقعا جای پرسش است، افرادی که در نشست قندهار شرکت کرده‌اند وقتی از قدرت سبک دوش شدند دست به اعتراض زدند".

وی خطاب به اشتراک کننده‌گان نشست قندهار گفت: "اینان چرا در گذشته اعتراض نکردند؟"

بر اساس این گزارش، اشتراک کنندگان در همایش هرات هشدار دادند که به هیچ عنوان به فرد و یا گروهی اجازه سقوط حکومت را نخواهند داد و در برابر هر تهدید خواهند ایستاد.

این در حالی است که شماری از اعضای مجلس نمایندگان افغانستاننیز در واکنش به نشست قندهار روز گذشته گفتند: "هرگونه هشدار و به چالش کشیدن حکومت از سوی سیاست‌گران که خود عضو حکومت هستند خلاف قانون اساسی است".

فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای افغانستان نیز در نشست روز دوشنبه 4 دسامبر در واکنش به نشست سیاسون افغان در قندهار گفت، آنان از روی عقده و کینه این نشست را برگزار کرده‌اند و هدف آنان آوردن اصلاحات نیست.

شماری از سیاسون افغانستان به منظور انتقاد و آنچه آوردن اصلاحات در حکومت این کشور عنوان کردند، روز یک‌شنبه 3 دسامبر نشستی را در ولایت قندهار برگزار کردند که خشم برخی از اعضای مجلس نمایندگان، مجلس سنای و شهروندان این کشور را برانگیخت.