.
.
.

باشندگان هرات افغانستان در نشستی از گردهمایی قندهار انتقاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صدها تن از باشندگان هرات افغانستان، روز دوشنبه 4 دسامبر 2017، در نشستی از کارکرد حکومت فعلی این کشور حمایت خود را اعلام کرده و از برگزار کننده‌گان گردهمایی قندهار انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری "افق"، شماری از باشندگان ولایت هرات افغانستان، در نشستی از حکومت فعلی این کشور حمایت کرده و از گردهمایی برخی سیاسون مخالف حکومت افغانستان در قندهار انتقاد کردند.

بر اساس این گزارش، کامران علیزایی، رییس شورای ولایتی هرات در این نشات گفت: "این نشست به خاطر منافع شخصی منتقدان حکومت برگزار شده است نه منافع ملی".

او از منتقدان سیاسی رییس‌جمهوری افغانستان که در گردهمایی قندهار اشتراک کرده بودند خواست که به جای برگزاری نشست‌های این چنینی، به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمادگی بگیرند.

این در حالی است که فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای افغانستان نیز در نشست روز دوشنبه 4 دسامبر در واکنش به نشست سیاسون افغان در قندهار گفت، آنان از روی عقده و کینه این نشست را برگزار کرده‌اند و هدف آنان آوردن اصلاحات نیست.

شماری از سیاسون افغانستان به منظور انتقاد و آنچه آوردن اصلاحات در حکومت این کشور می‌گویند، روز یک‌شنبه 3 دسامبر نشستی را در ولایت قندهار برگزار کردند که خشم برخی از اعضای مجلس نمایندگان، مجلس سنای و شهروندان این کشور را برانگیخت.