.
.
.

به هواپیمای حامل عطا محمد نور اجازه پرواز به قندهار داده نشد

اداره هوانوردی افغانستان: برای پرواز شبانه به قندهار باید با نیروهای ناتو هماهنگی شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به هواپیمای حامل عطا محمد نور والی بلخ افغانستان و برخی دیگر چهره‌های سیاسی این کشور جازه پرواز به قندهار داده نشد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، قرار بود روز جمعه 1 دسامبر 2017، عطا محمد نور والی بلخ با تعدادی از شخصیت‌های سیاسی دیگر برای اشتراک در شورای تفاهم لوی قندهار (یک گردهمایی سیاسی) به ولایت قندهار بروند اما از سفر آنان جلوگیری شد.

عطا محمد نور در این باره گفت: "رهبری حکومت ما را اجازه رفتن به قندهار را ندادند". وی این کار را "غیر قانونی، غیر اخلاقی و غیرانسانی" عنوان کرد اما اداره مستقل هوانوردی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که به دلیل محدودیت پرواز شبانه در میدان هوایی قندهار و نیاز به هماهنگی لازم با نیروهای ناتو در میدان هوایی قندهار از پرواز این هواپیما جلوگیری شده است.

براساس گزارشات، از طرف شب در بخش‌های از میدان هوایی قندهار عملیات نظامی صورت می‌گرد و برای پرواز در شب به قندهار باید با نیروهای ناتو هماهنگی شود.

قرار بود که روز جمعه 1 دسامبر، عطا محمد نور والی بلخ با برخی از شخصیت‌های سیاسی دیگر برای اشتراک در شورای تفاهم لوی قندهار به ولایت قندهار سفر کنند.

عطا محمد نور، والی بلخ بعد از حدود یک و نیم ساعت انتظار در داخل هواپیما در میدان هوایی مزارشریف به او اجازه پرواز به قندهار داده نشد.