.
.
.

پنج آدم‌ربا به شمول یک عضو پیشین شورای ولایتی هرات در کابل اعدام شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پنج تن به شمول حاجی عسکر، عضو پیشین شورای ولایتی هرات، صبح روز چهارشنبه 29 نوامبر 2017، به جرم آدم‌ربایی و قتل در زندان پل‌چرخی کابل افغانستان اعدام شدند.

بر اساس خبرنامه ریاست عمومی محابس و توقیفخانه‌های وزارت امور داخله افغانستان، حکم اعدام بر این پنج نفر پس از احکام نهایی دادگاه سه‌گانه پرونده آدم‌ربایی و قتل یک بازرگان، ترویج پول جعلی و حیازت غیرقانونی سلاح، امروز در کابل اجرا شد.

یکی از نزدیکان عسکر انوری عضو پیشین شورای ولایتی هرات در این باره گفت، روز گذشته خانواده انوری به کابل آمدند و صبح امروز وی و چهار تن دیگر قبل از طلوع آفتاب اعدام شدند و جسد این عضو پیشین شورای ولایتی به فامیلش تسلیم داده شده است.

عسکر انوری، عضو پیشین شورای ولایتی هرات، متهم به اختطاف و قتل محمد شاه ایماق یک تن از بازرگانان هرات شده بود. وی در سه محکمه محکوم به اعدام شده بود.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان می‌گوید، حکم اعدام بالای شماری از اختطافچیان و مخالفین مسلح که محکوم به اعدام شده اند در ماه های آینده تطبیق می‌شود.

این در حالی است که محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان حدود دو ماه قبل در یک نشست در ولایت هرات گفته بود که حکومت این کشور در این بخش جدی عمل می‌کند.

وی در این باره گفته بود: "یقین داشته باشید قسمی که شش جنایکتار را اعدام کردم مسئله‌های اختطاف و ترور را هم در ماه‌های آینده اعدام می‌کنم".

حکومت افغانستان در آپریل سال 2017، حکم اعدام را بالای شش تن که به جرایم اختطاف و قتل افراد ملکی مجرم شناخته شده بودند عملی کرد.