.
.
.

ویس‌برمک در مورد مکتوب جنجالی وزارت داخله: نویسنده مکتوب موضوع را اشتباه نوشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرپرست وزارت امور داخله افغانستان در واکنش به نشر مکتوب "قوم‌گرایانه" فرماندهی امن و نظم عامه این وزارت گفت که در نوشتن این مکتوب اشتباه محض و غفلت کامل صورت گرفته اما هیچ غرض شومی در کار نبوده است.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، ویس احمد برمک سرپرست وزارت امور داخله افغانستان روز شنبه 25 نوامبر 2017، در باره مکتوب "قوم‌گرایانه" فرماندهی امن و نظم عامه این وزارت که هفته قبل در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد، توضیحات ارائه کرد.

یک مکتوب فرماندهی امن و نظم عامه وزارت داخله افغانستان هفته گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که در آن به ایجاد یک قطعه ضد آشوب اشاره شده و از فرماندهی لوای نمبر یک کابل خواسته شده بود که فهرستی از پانصد افسر از اقوام مختلف "به استثنای قوم تاجیک" معرفی کند.

در پی نشر این سند وزارت داخله افغانستان وظیفه دو مقام ارشد این وزارت را به حالت تعلیق درآورد.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله افغانستان در این باره گفته بود: "از آنجا که قرار است در روزهای نزدیک ویس احمد برمک سرپرست وزارت داخله به مجلس نمایندگان برای گرفتن رای اعتماد معرفی شود، این عمل برای بدنامی وی صورت گرفته است".

اما ویس احمد برمک سرپرست وزارت داخله افغانستان با ارائه توضیحات در مورد این مکتوب تاکید می‌کند که در نوشتن آن غفلت و اشتباه محض شده وهیچ غرض "قوم‌گرایانه‌ای" در عقب آن نبوده است.

وی گفت: "هیچ هدف قوم گرایانه‌ای در عقب این مکتوب پنهان نبوده وتنها نویسنده این مکتوب موضوع را بدون دقت به طور اشتباه منعکس ساخته است اشخاصی که در نوشتن و انتشار این مکتوبِ قوم گرایانه نقش داشته اند به دادستانی کل معرفی شدند".

وی افزود، برنامه ایجاد یک قطعه ضد آشوب که در مکتوب یاد شده بدان تصریح شده در نتیجه برنامه‌های انتقال قطعات امن و نظم عامه به وزارت دفاع و ایجاد یک واحد کوچک باقیمانده این نیروها در ساختار وزارت داخله پس از تصمیم رهبری دولت روی دست گرفته شده وهیچ موضوع شبهه برانگیز در کار نبوده است.