.
.
.

واکنش محمود کرزی به حکم رییس‌جمهوری افغانستان مبنی بر بررسی شهرک عینو مینه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود کرزی، برادر رییس جمهوری پیشین افغانستان و مالک شهرک «عینو مینه» قندهار، در واکنش به فرمان رییس جمهوری این کشور مبنی بر بررسی مراحل قانونی این شهرک، گفت که تمام مرحله‏‌های ساخت عینو مینه بربنیاد قانون انجام شده است.

به گزارش "طلوع نیوز"، محمود کرزی مالک شهرک عینو مینه در این باره گفت: "تنها عینو مینه نیست، دولت در بارۀ تمام پروژه‌های بزرگ بررسی هایش را آغاز کرده و ما هم یک پروژه هستیم در قندهار، امید این است این موضوع سیاسی نباشد".

رییس جمهوری افغانستان طی فرمانی به لوی سارنوالی این کشور دستور داده بود تا در هماهنگی با چند نهاد دیگر دولتی، تمامی مرحله‌های قانونی و فنی شهرک عینو مینه در قندهار را مورد بررسی قرار دهند و طی 45 روز، نتیجه این بررسی را اعلام کند.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی افغانستان در این باره گفت: "بر بنیاد حکم مقام ریاست جمهوری به اسرع وقت هیئتی برای بررسی این موضوع حدود یک ماه قبل هیئت رسمأ معرفی شده است، تا چگونگی موضوع را مورد بررسی قرار بدهند".

وی افزود: "همین اکنون هم هیئت ما در ولایت قندهار مصروف بررسی‌های شان هستند بیشتر از این معلومات و جزییات قضیه را بعد از این که هیئت گزارش خود را تکمیل کرد، اطلاع رسانی خواهد شد".

شهرک عینو مینه در گسترۀ بیست هزار جریب زمین در شمال شهر قندهار یکی از عصری‌ترین شهرک‌ها در افغانستان است، در این شهرک هزاران خانواده فعلا بود و باش دارند.

قابل ذکر است که محمود کرزی، برادر حامد کرزی رییس جمهوری سابق افغانستان از جمله متهمان اختلاس کابل بانک است که پس از ورشکست شدن این بانک به حکم محکمه استیناف این کشور، تمام دارایی‌های وی مسدود اعلام شدند.

کابل بانک از بانک‌های خصوصی در افغانستان پس از آن که 987 میلیون دالر از این بانک به شکل غیرقانونی برداشت شد، ورشکست گردید و دولت این کشور مدیریت این بانک را به عهده گرفت.

محمود کرزی مالک شهرک عینو مینه به اختلاس 8.7 میلیون دالر در قضیه اختلاس کابل بانک متهم است.