.
.
.

مجلس سنای افغانستان اخذ 10 درصد مالیات از مشتریان شبکه مخابراتی را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجلس سنای افغانستان اخذ 10 درصد مالیات از مشترکین شبکه‌های مخابراتی را تأیید کرد

مشرانو جرگه افغانستان در جلسه روز یک‌شنبه 26 نوامبر 2017، اخذ 10 درصد مالیات از مشترکین شبکه‌های مخابراتی این کشور را با اکثریت آرا تأیید کرد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، نمایندگان مجلس سنای این کشور اخذ 10 درصد مالیات از مشترکین شبکه‌های مخابراتی را که قبلا از سوی ولسی جرگه این کشور با اکثریت آرا رد شده بود، به رأی گیری گذاشت و سرانجام آن را تأیید کرد.

کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس سنای افغانستان گفت که اگر محصول مخابراتی از کارت‌های مصرفی شرکت‌های مخابراتی گرفته نشود، این کشور با کسر بودجه مواجه می‌شود.

پیش از این نمایندگان ولسی جرگه افغانستان اعلام کرده بود که در روند جمع آوری این مالیات شفافیت وجود ندارد و حدود 7 میلیارد افغانی پول جمع‌آوری شده از کریدت کارت‌های مشترکین شرکت‌های مخابراتی گم شده و به خزانه دولت واریز نشده است.

اعضای مجلس نمایندگان تصریح کرده بودند که جمع‌آوری محصول از خدمات مخابراتی تا زمانی معلق می‌ماند که حکومت برای جمع‌آوری آن سیستم شفاف ایجاد کند.

دولت افغانستان از دو سال بدین‌سو از مشترکین شبکه‌های مخابراتی این کشور 10درصد محصول می‌گیرد و این امر باواکنش‌های بسیاری مواجه شد.