.
.
.

عضو مجلس نمایندگان افغانستان: معصوم استانکزی مسئول پروژه داعش در کشور است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لالی حمیدزی، عضو مجلس نماینده‌گان افغانستان در نشست روز شنبه 25 نوامبر 2017، معصوم استانکزی، رییس امنیت ملی این کشور را متهم به همدستی با گروه داعش کرد و گفت که استانکزی «مسؤول پروژۀ داعش» در افغانستان است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، لالی حمیدزی همچنان اکرم خپلواک، مشاور ارشد رییس‌جمهوری این کشور را نیز به دست داشتن با سازمان استخبارات نظامی پاکستان، متهم کرد.

وی گفت: "من رسمأ این‌جا می‌گویم که معصوم استانکزی، مسؤول پروژۀ داعش است و اکرم اخپلواک بچه آی اس آی پاکستان است".

در همین حال، برخی از نماینده‌گان مجلس افغانستان بازرسی یکی از نهادها که مربوط همایون همایون معاون نخست پارلمان این کشور می‌شود را از سوی امنیت ملی این کشور انتقاد می‌کنند.

نادرخان کتوازی، عضو دیگر مجلس نماینده‌گان این کشور گفت: "لوی سارنوالی باید بررسی کند که چرا خانه معاون نخست مجلس تلاشی شده‌است".

دو هفته قبل مسؤلان ریاست امنیت ملی افغانستان یکی از دفترهای معاون نخست مجلس نماینده‌گان این کشور را به اتهام فعالیت‌های مشکوک بازرسی کردند که این کار واکنش تند برخی نمایندگان این کشور را در پی داشته است.

همایون همایون معاون نخست مجلس نماینده‌گان افغانستان این کار را فشارآوردن بر وی عنوان کرده و در یک نامۀ رسمی به مشاور امنیت ملی، گفته‌ است که در مهمان‌خانۀ معصوم ستانکزی، رییس امنیت ملی این کشور مردان مشکوک که در برابر منافع ملی کار می‌کنند، حضور دارند.