.
.
.

امریکا در ادامه کمک‌هایش 495 تانک زره‌‌پوش برای افغانستان فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که امریکا در ادامه کمک‌های نظامی‌اش به افغانستان، 495 تانک زره‌ به نیروهای ارتش این کشور کمک کرده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، به نقل از خبرنامه‌ وزارت دفاع این کشور، امریکا 495 عراده تانک جنگی زره به نیروهای ارتش ملی افغان تسلیم داده است.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در این باره گفت، با توجه به کمک‌های تازه امریکا، این نیروها می‌توانند مواضع "شورشیان" را هدف قرار دهند و مهارت‌های رزمی خود را بالا ببرند.

چندی قبل جنرال فلیپ ستیوارت، فرمانده نیروهای هوایی امریکا و مشاور ناتو اعلام کرد که امریکا و متحدانش قصد دارند به نیروهای هوایی افغانستان در 6 سال آینده بیش از هفت میلیارد دالر کمک کنند.

به نقل از جنرال فلیپ ستیوارت، ناتو و امریکا می‌خواهند نیروهای هوایی افغانستان از 8 هزار به 12 هزار تن افزایش پیدا کنند و شمار هلیکوپتر‌های نیروهای هوایی این کشور نیز افزایش پیدا کنند.

هلیکوپترهای قوای هوایی افغانستان از 124 به 259 فروند افزایش خواهد یافت.

وی نوشته بود، وزارت دفاع امریکا قصد دارد 815 میلیون دالر را تنها سلاح و مهمات به افغانستان کمک کند

بعد از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان کمک‌های نظامی این کشور برای افغانستان افزایش یافته است.

بعد از اعلام این استراتیژی، 3000 سرباز جدید امریکایی به افغانستان فرستاده شد و اخیرا وزارت دفاع امریکا باز هم اعلام کرد که قرار است 3000 سرباز دیگر نیز به افغانستان بفرستد.

با این 3000 سربازان جدید تعداد سربازان امریکایی در افغانستان به 16،000 تن خواهد رسید که نیروهای افغان را در عملیات‌ها و آموزش کمک خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم