.
.
.

آیا واقعا جوانان افغانستان در پیوستن به نهادهای امنیتی بی‌میل شده‌اند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اعضای مجلس نمایندگان افغانستان از بی میلی جوانان این کشور در پیوستن به نهادهای امنیتی و دفاعی ابراز نگرانی می‌کنند.

به گزارش "طلوع نیوز"، این نمایندگان می‌گویند که بی مهری مسؤلان به نظامیان، به وقت نرسیدن تنخواه و امکانات برای نیروهای امنیتی و تهدید مخالفان مسلح بر خانواده‌های سربازان، از علت‌های عمده هستند که روند جلب و جذب جوانان این کشور را در نهادهای امنیتی و دفاعی کاهش داده است.

"میربت خان منگل"، عضو مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت: "کسی که مستحق نیست در یک سال برایش سه رتبه داده می‌شود، به همین دلیل جلب و جذب در میان جوانان کاهش یافته است و مردم مأیوس شده‌اند".

"عبدالودود پیمان"، عضو دیگر مجلس نمایندگان افغانستان گفت: "گاهی محاصره می‌شوند معاش شان به وقت داده نمی‌شود، اگر شهید و زخمی هم می‌شوند، بی مهری و بی توجهی در موردشان صورت می‌گیرد".

از سوی دیگر، مسؤلان نهادهای امنیتی افغانستان کاهش در جلب و جذب را در این نهادها رد می‌کنند و بر رسیدگی به مشکلات نظامیان تأکید می‌ورزند.

نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این باره گفت: "افرادی که واجد شرایط هستند و می‌خواهند به پولیس جذب شوند پروسه ما بشکل نورمال است".

همزمان با افزایش حملات گروه‌های مخالف دولت افغانستان، در پایتخت و دیگر بخش‌های این کشور دیده شده است که قطعه‌های جلب و جذب نیروهای امنیتی، برای ثبت نام جوانان در صفوف نیروهای امنیتی به مکان‌های عمومی آمده‌اند.