.
.
.

افغانستان در رده‌بندی آزادی بیان یونسکو در جایگاه سبز قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد، افغانستان را از جایگاه سرخ آزادی بیان به جایگاه سبز در رده‌بندی تازۀ این سازمان قرار داد.

بر اساس خبرنامه سازمان ملل متحد که روز دوشنبه 13 نوامبر 2017، منتشر شد، یونسکو افغانستان را در رده‌بندی تازه‌اش از جایگاه سرخ آزادی بیان به جایگاه سبز قرار داد.

رده‌بندی یونسکو بربنیاد وضعیت آزادی بیان در کشورهایی انجام می‌شود که بدترین وضعیت فعالیت رسانه‌یی به رنگ سیاه نشان داده می‌شود و رنگ‌های سرخ، سبز، زرد و سفید به‌ترتیب نشان دهنده وضعیت بهتر خبرنگاران و رسانه‌ها می‌باشد.

به گزارش "طلوع نیوز" حکومت افغانستان از قرار گرفتن این کشور در جایگاۀ سبز آزادی بیان در رده‌بندی سازمان یونسکو، استقبال کرده و گفته است که از این دست آورد، حمایت خواهد کرد.

این در حالی است که هفتۀ گذشته گروه داعش بر شبکۀ تلویزیونی خصوصی شمشاد در کابل افغانستان حمله کردند که در این حمله یک تن کشته و 20 تن دیگر زخم برداشتند.

بعد از این حمله خبرنگاران این شبکه تلویزیون خصوصی در کابل به رسانه‌ها گفتند که به کارشان در راه آزادی بیان ادامه خواهند داد.

نهادهای پشتیبان از خبرنگاران و رسانه‌ها در افغانستان حمله بر تلویزیون خصوصی شمشاد را یک حملۀ غیرانسانی و غیراسلامی اعلام کرده و آن را شدیدأ محکوم کردند.

ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان نیز در واکنش به این حمله از مردم این کشور خواست تا برضد هراس‌افگنان بسیج شوند.