.
.
.

اداره ترامپ اجازه داد تا سربازان امریکایی سربازان افغان را در جنگ همراهی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امریکا اجازه داده‌ است تا نیروهای این کشور در افغانستان درعملیات مشترک با نیروهای افغان شرکت کنند و در صورت نیاز حملات هوایی انجام دهند.

روزنامه "فارین پالیسی" گزارش داد که چند تن از مقام‌های وزارت دفاع امریکا گفته‌اند که اداره دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور همچنان هزاران نیروی اضافی را به افغانستان برای شرکت در ماموریت‌ها ارسال می‌کند.

بر اساس این گزارش، صدها سرباز امریکایی در ماموریت‌های جنگی نیروهای افغان را همراهی خواهد کرد.

این در حالی است که "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو روز چهارشنبه 8 نوامبر اعلام کرد که شمار سربازان امریکایی در افغانستان از 13 هزار تن به 16 هزار تن افزایش می‌یابد.

همچنان جنرال "فلیپ ستیوارت"، فرمانده نیروهای هوایی امریکا و مشاور ناتو روز گذشته اعلام کرد که امریکا و متحدانش قصد دارند به نیروهای هوایی افغانستان در 6 سال آینده بیش از هفت میلیارد دالر کمک کنند.

به نقل از جنرال فلیپ ستیوارت، ناتو و امریکا می‌خواهند نیروهای هوایی افغانستان از 8 هزار به 12 هزار تن افزایش پیدا کنند و شمار هلیکوپتر‌های نیروهای هوایی این کشور نیز افزایش پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع امریکا قصد دارد 815 میلیون دالر را تنها سلاح و مهمات به افغانستان کمک کند و هلیکوپترهای قوای هوایی افغانستان از 124 به 259 فروند افزایش دهد.