.
.
.

طالبان وضعیت صحی شهروند امریکایی اسیرشان را وخیم خواندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان در افغانستان روز دوشنبه 30 آکتوبر اعلام کردند که شهروند امریکایی ربوده شده از سوی این گروه، به شدت بیمار است.

به گزارش منابع خبری، ذبیح الله مجاهد سخنگوی خودخوانده گروه طالبان در خبرنامه‌‌ای گفته است که "کوین کینگ" استاد دانشگاه امریکایی در افغانستان که از سوی این گروه ربوده شده بود به شدت بیمار است.

سال 2016 افراد مسلح با لباس پولیس کشور افغانستان موتر "تیموتی ویکس" استرالیایی و "کوین کینگ" امریکایی، دو استاد دانشگاه امریکایی در این کشور را متوقف کرده و آنان را با خود بردند.

بر اساس خبرنامه گروه طالبان، "وضعیت صحی استاد امریکایی به شدت در حال بدتر شدن است، پاهاش شروع به ورم کردن کرده است و او همواره هوش خود را از دست می‌دهد".

گروه طالبان در این خبرنامه تاکید کردند که برای رهایی این شهروند امریکایی خواست‌های‌شان را مطرح کردند و اگر در رهایی این استاد کاری انجام نشود و او در اسارت جان دهد، مسئولیت به عهده آنان نیست.

در همین حال، دانشگاه امریکایی در کابل افغانستان با پخش بیانیه‌ای گفته است: "دو استاد ربوده شده‌ برای آموزش جوانان افغانستان و ساختن یک افغانستان امن به این کشور آمده بودند، این استادان به کسی ضرر نرسانیده‌اند. ما از طالبان می‌خواهیم که بدون درنگ آنان را رها کنند".