.
.
.

ویدیو...زد و خورد اعضای مجلس سنای افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو عضو مجلس سنای افغانستان در نشست روز یک‌شنبه 29 آکتبر 2017، به دلیلی اختلاف نظر بر سر درخواست برگزاری یا عدم برگزاری لویه جرگه عنعنوی برای حل مشکلات این کشور، باهم برخورد فیزیکی کردند.

به گزارش "طلوع نیوز"، اختلاف نظر سناتوران مجلس سنای این کشور بر سر برگزاری لویه جرگه برای حل مشکلات کشور به برخورد فزیکی میان رحمت الله اچکزی سناتور ولایت قندهار و محمد حنیف حنفی سناتور ولایت ارزگان انجامید.

محافظان امنیتی مجلس سنای افغانستان رحمت‌الله اچکزی که به حنیف حنفی حمله‌ور شده بود را از تالار این مجلس بیرون کردند.

این برخورد، واکنش تند اعضای مجلس سنای این کشور را برانگیخت، آنان این نوع برخورد را بدور از اصول وظایف داخلی این مجلس عنوان کردند.

فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنای افغانستان نیز این برخورد را خلاف اصول خواند و خطاب به نیروهای امنیتی این مجلس گفت: "از همین اکنون تدابیر انضباطی بالای آقای اچکزی اجرا شود و او حق ندارد داخل مجلس سنا شود تا زمانی که سناتوران طوری دیگری به این مساله رسیدگی کنند که هم عزت مجلس بجا شود و هم پس از این چنین برخوردها تکرار نگردد".

برخورد فزیکی سناتوران در مجلس سنای افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که چهارشنبه هفته گذشته، سه عضو مجلس نمایندگان این کشور نیز پس از تنش‌های لفظی، با همدیگر برخورد فزیکی کردند که این مساله باعث اعتراضات نمایندگان شد و هرج‌و‌مرج را بوجود آورد.