.
.
.

دستگیری 2 دانش‌آموز یک مدرسه دینی به اتهام طرح‌ریزی حملات در هرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو دانش‌آموز یک مدرسه دینی روز جمعه 27 آکتوبر 2017، در هرات افغانستان به اتهام حمله بر پوسته امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، دو دانش‌آموز یک مدرسه دینی در هرات پس از شلیک به یک پوسته امنیتی در این ولایت بازداشت شدند.

امین الله امین، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت هرات در یک نشست خبری گفت، این افراد مربوط به مدرسه "دارالعلوم حضرت علی" در ولسوالی "گذره" بودند و قصد انجام حملات "تروریستی" در شهر هرات را داشتند‌.

بر اساس گزارشات، این افراد در بررسی ابتدایی اعتراف کردند که افراد دیگری نیز در مدرسه "دارالعلوم حضرت علی" هستند که قصد انجام حملات بر پوسته‌های پولیس در این ولایت را دارند.

بازداشت این دو تن از مدرسه دینی درحالی است که هفته گذشته علمای دینی ولایت هرات افغانستان طی تظاهراتی خواستار توقف یک برنامه موسیقی شده بودند.

این تجمع اعتراضی واکنش‌های زیادی از مردم افغانستان را به همراه داشت، برخی از کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به تظاهرات این ملا امامان گفتند، آنان چرا حملات "تروریستی" را محکوم کرده و نسبت به آن اعتراض نمی‌کنند؟

کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان علمای این کشور را متهم به بی‌توجهی در محکومیت حملات تروریستی کردند و از آنان خواستند تا به جای اعتراض در مقابل یک برنامه موسیقی، حملات هراس‌افگنان را محکومت کنند.