.
.
.

لت‌وکوب 2 پولیس از سوی نگهبانان زکریا زکریا عضو پارلمان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو پولیس شام روز پنج‌شنبه 26 آکتوبر از سوی نگهبانان زکریا زکریا، عضو مجلس نماینده‌گان افغانستان به شدت لت و کوب شدند.

به گزارش منابع خبری، این دو پولیس هنگامی که می‌خواستند جلو ساخت و ساز یک ساختمان غیرقانونی را در ناحیۀ سوم شهر کابل بگیرند، نگهبانان زکریا زکریا عضو پارلمان این کشور بر آنان حمله کردند.

بر اساس این گزارش، نگهبانان این عضو پارلمان افغانستان لباس‌های نظامی این دو دو پولیس را پاره کرده و سپس آنان را لت و کوب کردند.

سراج الحق یک تن از پولیس‌های لت و کوب شده در این باره گفت، شام روز پنج‌شنبه واحد گشت‌زنی به او خبر داده که کار ساخت و ساز ساختمانی که پیش از این متوقف شده بود، از سر گرفته شده است.

به گفته وی، او با یک سرباز دیگر به محل رفتند تا جلو این کار را بگیرند.

سراج الحق گفت: "گفتند پولیس هیچ کاره است و هدایت وکیل صاحب است؛ ما این را اگر به زور باشد یا رضایت می‌سازیم بخاطر که وکیل پیش مردم کم می‌آید".

سرباز دیگر که مورد لت و کوب قرار گرفته حالتش وخیم گفته شده است.

اسدالله زمری، رییس ناحیه سوم شهرداری کابل در این باره گفت، این ساختمان مربوط به شخصی به نام عبدالحمید است و از سوی آقای زکریا پشتیبانی می‌شود، اما خلاف لایحه شهرداری اعمار شده است.

ساختمان‌های که در کابل به گونه غیرقانونی ساخته شدند، شهرداری کابل، کار ساخت و ساز این ساختمان‌ها را متوقف کرده است، اما به گفته این نهاد دولتی در برخی موارد با زورگویی زورمندان این کشور رو به رو می‌شوند.