.
.
.

رییس جمهوری افغانستان: استراتیژی جدید امریکا تغییرات مثبت در منطقه ایجاد کرده‌است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در دیدار با رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا روز دوشنبه 23 آکتوبر 2017، در کابل گفت که استراتژی جدید امریکا تغییرات مثبت را در منطقه ایجاد کرده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، رییس جمهوری این کشور در این دیدار گفت: "مردم و حکومت افغانستان به منظور ایجاد یک فضای امن و تأمین صلح و ثبات در افغانستان، منطقه و جهان از استراتیژی جدید امریکا حمایت می‌کنند".

عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان نیز گفت، باید کشورهای منطقه، بخاطر تأمین صلح و ثبات و رفاه اقتصادی، مشترکاً کار کنند.

سپس رکس تیلرسون گفت که امریکا از تمام شرکا به خصوص کشورهای همسایۀ افغانستان می‌خواهد تا در تطبیق استراتیژی متذکره که منتج به تأمین صلح و ثبات در منطقه می‌شود، اقدام عملی کنند.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا، روز دوشنبه در یک سفری از قبل اعلام ناشده وارد کابل پایتخت افغانستان شد و با رییس جمهوری و رییس اجرایی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

گزارش شده که تیلرسون به پاکستان نیز سفر می‌کند و با سران اسلام‌آباد، روی مبارزه با تروریزم، همکاری این کشور با افغانستان در روند صلح و گسترش روابط دو کشور گفت‌وگو می‌کند.