.
.
.

بازداشت یک تن که قصد حمله انتحاری در کابل افغانستان را داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز چهارشنبه 18 آکتوبر 2017، از دستگیری یک تن که قصد طراحی و انجام حمله انتحاری را در شهر کابل داشت، توسط نیروهای پولیس این کشور خبر داد.

بر اساس خبرنامه مطبوعاتى وزارت امور داخله افغانستان، فرد بازداشت شده قصد داشت که یک بایسکل مملو از مواد انفجاری را روز گذشته در بازار ولسوالی "چهارآسیاب" کابل انفجار دهد اما در هنگام سازماندهی حمله، توسط نیروهای پولیس ملی این کشور شناسایی و بازداشت شده است.

بر اساس این خبرنامه، تحقیقات بیشتر از فرد بازداشت شده جریان دارد.

این در حالس است که ریاست امنیت ملی افغانستان روز دوشنبه 16 آکتوبر دو مهاجم را که قصد حمله انتحاری داشتند همراه با یک موتر پر از مواد منفجره، از شهر کابل بازداشت کرده بودند.

همچنان روز 13 آکتوبر نیز نیروهای پوليس حوزه پنجم شهر کابل یک موتر پر از مواد انفجاری را از منطقه کوته سنگی کشف و ضبط کرده بودند، در اين موتر مقدار 30 بوشکه مواد انفجاری، دو فير بم طياره و مقدار زياد المونيم نايتريت جابجا شده بود.

طی یک هفته گذشته، این سومین بار است که نیروهای امنیتی و پولیس افغانستان افراد وابسته به گروه‌های مخالف دولت این کشور را که قصد انجام حملات در کابل پایتخت این کشور داشتند بازداشت کرده است.