فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امنیت ملی افغانستان بار دیگر از یک حمله در کابل جلوگیری کرد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  ریاست امنیت ملی افغانستان دو مهاجم که قصد حمله انتحاری داشتند را روز دوشنبه 16 آکتوبر 2017، همراه با یک موتر پر از مواد منفجره، از شهر کابل بازداشت کردند.

  بر اساس خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، این افراد هنگامی بازداشت شدند که به دستور حکیم الله، یک تن از فرماندهان کلیدی گروه طالبان برای حمله بر تأسیسات امنیتی در کابل فرستاده شده بودند.

  بر اساس این خبرنامه، این دو فرد برای انجام حملات انتحاری با یک عراده موتر نوع سراچه مملو از مواد منفجره آماده شده بودند، توسط نیروهای قطعات خاص امنیت ملی افغانستان بازداشت شدند.

  افراد بازداشت شده در جریان بررسی نیروهای امنیت ملی این کشور قبول کردند که در چندین حملۀ بر نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار سهم داشتند.

  این در حالی است که روز 13 آکتوبر نیز نیروهای پوليس حوزه پنجم شهر کابل یک موتر پر از مواد انفجاری را از منطقه کوته سنگی کشف و ضبط کرده بودند، در اين موتر مقدار 30 بوشکه مواد انفجاری، دو فير بم طياره و مقدار زياد المونيم نايتريت جابجا شده بود.

  بر اساس بررسی‌های پولیس کابل، قرار بود که اين موتر پر از مواد انفجاری در يکی از نقاط مرکزی شهر کابل انفجار داده شود، رييس تحقيقات جنايى کابل در ادامه گفت که پوليس با تثبيت اين واسطه نقليه توانست از يک حادثه بزرگ در شهر کابل جلوگيرى کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران