.
.
.

انتقاد وکلای پارلمان افغانستان از بدرفتاری مسئولان سفارت این کشور در سویدن و آلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی ار وکلای پارلمان افغانستان از برخورد نادرست برخی مسولان سفارت افغانستان در سویدن و آلمان با مهاجران افغان، به شدت انتقاد کردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، برخی وکلای پارلمان این کشور در نشست روز دوشنبه 16 آکتوبر گفتند که برخی مسوولان سفارت افغانستان در سویدن و آلمان با مهاجران برخورد نادرستی دارند و حتا در برخی موارد مهاجران را لت وکوب و توهین کرده‌اند.

به گفته این وکلا، مهاجرانی مربوط به اقوام خاص افغانستان در سفارت این کشور در سویدن و آلمان اهانت شده‌اند.

چندی پیش ویدیوی از سفارت افغانستان در سویدن به نشر رسید که در آن یک مسئول به زبان پشتو و قوم پشتون اهانت می‌کند.

"شاه گل رضایی" یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان گفت: "مسولان سفارت سویدن و آلمان بدون در نظرداشت معیارهای قانون اساسی، با مهاجران برخورد قوم گرایانه و متعصبانه دارند و به برخی مهاجران از یک قوم خاص کشور را لت وکوب کرده و گفته است که شما به گورستان بروید".

در همین باره عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان این کشور گفت: "لت و کوب مهاجران و توهین به زبان رسمی کشور از سوی دیپلمات‌ها غیر قابل تحمل است، نمایندگی‌های سیاسی در بیرون از کشور مسوولیت دارند به مشکلات مهاجران رسیدگی کنند نه این که به آنان توهین کنند".

رییس مجلس نمایندگان افغانستان به کمیسیون روابط بین‌المللی دستور داد تا مقام‌های وزارت خارجه این کشور را در پیوند به اتفاقاتی که در سفارت افغانستان در سویدن و دیگر سفارت‌های کشور دعوت کرده و مورد بازپرس قرار دهد.