.
.
.

تدابیر تازه وزارت دفاع افغانستان برای کاهش تلفات غیرنظامیان در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان در نظر دارد تا به هدف کاهش تلفات غیرنظامیان در این کشور تدابیر جدیدی روی دست بگیرد.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، بر اساس گزارش تازه سازمان ملل متحد در 9 ماه گذشته بیش از 8 هزار غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی‌شدند، تلفات غیرنظامیان در 9 ماه گذشته 6 درصد کاهش یافته اما تلفات غیرنظامیان در نتیجه حملات نیروهای افغان و خارجی 50 درصد افزایش یافته است.

وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است که برای کاهش غیرنظامیان در این کشور، تدابیری را روی دست می‌گیرند.

بر اساس این گزارش، محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در مصاحبه با این خبرگزاری گفته است: "لباس تروریستان با لباس افراد ملکی تفاوتی ندارد، آنان منازل مسکونی را به عنوان مواضع جنگی شان استفاده کرده و افراد ملکی را سپر دفاعی‌شان قرار می‌دهند که این مسایل عامل تلفات غیر نظامیان در کشور محسوب می‌شوند".

وی در ادامه گفت: "گروه‌های تروریستی که در کشور فعالیت‌های مسلحانه می‌کنند عامل همه تلفات غیرنظامیان در افغانستان بوده و آنان با استفاده از سپر انسانی زمینه ساز تلفات غیرنظامیان می‌شوند".

به گفته وی، وزارت دفاع افغانستان در نظر دارد که به هدف کاهش تلفات افراد ملکی تدابیر جدیدی را در بخش‌های مختلف روی دست گرفته و این تلفات را به حداقل می‌رساند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان تاکید کرد که نیروهای ارتش این کشور همواره تلاش می‌کنند که آسیبی به غیرنظامیان در میدان‌های جنگ نرسد.