.
.
.

رییس اجرایی افغانستان: پاکستان اتهام‌های بی‌اساس به افغانستان نبندد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان، روز سه‌شنبه 10 آکتوبر 2017، در نشستی زیر نام "فرهنگ اسلامی و تصوف" گفت که اتهام‌هایی پاکستان مبنی بر دست ‌داشتن افغانستان در حملات در آن کشور بی‌اساس است.

به گزارش منابع خبری، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان در نشست "فرهنگ اسلامی و تصوف" با حضور مولوی‌های کشورهای هند و پاکستان گفت، اتهام‌هایی پاکستان مبنی بر دست ‌داشتن افغانستان در حملات در آن کشور بی‌اساس است.

رییس اجراییه افغانستان در ادامه گفت: " هیچ‌گاه کشور ما باعث ایجاد مشکل به کشور دیگر نخواسته که باشد، نمی‌خواهد شود و نشده‌ است".

بعد از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان و هشدار دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور به پاکستان مبنی بر حمایت از گروه‌های "تروریستی" در خاک افغانستان، روابط کابل و آسلام آباد تیره‌تر شده است.

"قمرجاوید باجوه" رییس ستاد ارتش پاکستان 2 آکتوبر 2017، وارد کابل شد و با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

اما سناتوران، نمایندگان مجلس و برخی مقام‌های دیگر افغانستان این سفر رییس ستاد ارتش پاکستان به کابل را فریب‌کارانه خواندند و گفتند، هر باری که پاکستان زیر فشارهای جهانی قرار می‌گیرد، به منظور فریب برای مذاکره و صلح گفتگو با افغانستان را آغاز می‌کند.

سناتوران در مجلس سنای افغانستان در نشست روز سه‌شنبه هفته گذشته گفتند، پاکستان می‌خواهد فشارهای جهانی برخودش را کاهش دهد و دولت افغانستان باید مراقب باشد.