.
.
.

گلبدین حکمتیار: دفتر طالبان در قطر نباید بسته شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدين حکمتيار رهبر حزب اسلامى افغانستان، در ديدار با شمارى از سران قومى و متنفذين در کابل گفت که دفتر طالبان در قطر نباید بسته شود.

بر اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتى حزب اسلامى افغانستان، روز دوشنبه 2 آکتوبر 2017، گلبدین حکمتيار در دیدار با شماری از سران قومی و متنفذین در کابل گفت، بستن دفتر سياسى طالبان در قطر، يک اقدام نادرست است و او از آن حمايت نمى‌کند.

وی گفت: "دفتر طالبان در قطر، يک آدرس براى برقرارى تماس با آنان است و باید از اين دفتر، به منظور مذاکرات صلح استفاده شود".

رهبر حزب اسلامی افغانستان گفت: "تداوم جنگ با طالبان راه حل نيست، با آنها بايد مذاکرات صلح و خواسته‌هاى‌شان پذيرفته شود".

وی در این نشست از گروه طالبان نیز خواست به ميز مذاکره حاضر شوند و مانند حزب اسلامى، راه صلح و مذاکرات پيش گيرند و از جنگ خود دارى کنند.

گروه طالبان نیز با نشر اعلاميه‌ای روز جمعه 29 سپتامبر، هشدار داده بودند که بسته شدن دفترشان در قطر پیامدهای سنگینی برای افغانستان خواهد داشت.

در سال 2013 دفتر طالبان در قطر به طور موقت بسته شد اما یک مقام گروه طالبان به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته بود که طالبان از قطر خارج نشده اند بلکه بدلیل پائین آوردن پرچم و تابلویی که بر ساختمان دفترشان نصب کرده بودند، از این محل استفاده نخواهند کرد.