فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رییس جمهوری افغانستان: نتایج ابتدایی فشارهای امریکا بر پاکستان مثبت است

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  رییس جمهوری افغانستان در نشست خبری مشترک با سرمنشی ناتو و وزیر دفاع امریکا در کابل گفت که نتایج ابتدایی فشارهای امریکا بر پاکستان مثبت است و افغانستان با این مساله محتاطانه برخورد خواهد کرد.

  به گزارش رسانه‌های افغانستان، رییس جمهوری افغانستان امروز چهارشنبه 27 سپتامبر 2017، در نشست خبری مشترک با "ینس استولتنبرگ" دبیر کل ناتو و "جیمز متیس" وزیر دفاع امریکا گفت: "علایمی که پس از اعلام راهبرد امریکا به وجود آمده مثبت است، افغانستان در امر مبارزه با تروریزم برحق است و از اول نیز به پاکستان و طالبان دست دوستی دراز کرده بود ولی پذیرفته نشد".

  رییس جمهوری افغانستان در ادامه گفت: "هر کشور و یا گروهی که صلح نمی‌خواهد تاریخ در مورد آنان قضاوت خواهد کرد".

  در همین حال، جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا در این نشست گفت: "برای طالبان یگانه راه، مذاکرۀ صلح است و اگر کسی به صلح می‌پیوندند ما از آن استقبال می‌کنیم".

  وی استراتیژی جدید امریکا را برای پاکستان و طالبان یک فرصت خواند.

  ینس ستولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز گفت که ناتو از روند صلح به رهبری افغانستان پشتبیانی می‌کند و از همه کشورهای منطقه می‌خواهد تا از پروسه کابل حمایت کرده و نقش مثبتی را در روند صلح افغانستان بازی کنند.

  وی گفت، مردم افغانستان را تشویق می‌کنم زمینۀ صلح و مذاکره را مساعد سازند که تحت مالکیت افغانان باشد و همه کشورها باید از پروسۀ کابل که به هدف پی‌گیری مذاکرات صلح است، حمایت کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران