.
.
.

سازمان ملل متحد: از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 21 سپتامبر در دیدار با محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان ضمن اعلام حمایت همه‎جانبه از روند صلح در افغانستان وعده داد که همواره در کنار دولت و مردم این کشور خواهد ماند.

به گزارش آناتولی به نقل از دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص تأمین صلح و ثبات و مبارزه با تروریسم در افغانستان و همچنان مسایل منطقه‌ای دیدار و گفتگو کرده است.

در این دیدار، گوترش، ضمن اعلام حمایت همه جانبه خود از پروسه صلح در افغانستان گفت: «سازمان ملل متحد مانند یک یاور دائمی در کنار دولت و مردم افغانستان باقی خواهد ماند. ما از طریق اصلاحات، هماهنگی و تاثیرگذاری، نهادهای سازمان ملل متحد را در افغانستان افزایش خواهیم داد».

در همین راستا،‌ رئيس‌جمهوری افغانستان نیز تاکید کرد که ارزیابی‌ها در مورد اصلاح نهادهای سازمان ملل متحد در افغانستان به پایان رسیده و دولتش از این روند استقبال می‌کند.

حکومت افغانستان از سال‌ها پیش برای انجام گفتگو با مخالفان و پیوستن آنان به پروسه سیاسی در این کشور تلاش می‌کند. این تلاش‌ها تاکنون موفق شده شمار زیادی از مخالفان را در ساختار حکومت جای دهد. تاکنون گلبدین حکمتیار و تعدادی از اعضای طالبان به این پروسه پیوسته‌اند.

سازمان ملل و کشورهای غربی همواره از تلاش‌های کابل برای برقراری صلح با طالبان حمایت کرده است.