.
.
.

رئیس مجلس سنای افغانستان: شورای عالی صلح تنها به مصالحه با طالبان توجه نکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فضل هادی مسلمیار، رئیس مجلس سنای کشور به طالبان گفت، اگر می خواهید فرزندان تان در فضای جنگ بزرگ نشوند، به روند صلح ملحق شوید. وی افزود، شورای عالی صلح تنها به مصالحه با طالبان توجه نکند.

به گزارش افغان نیوز،فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای کشور اظهار داشته است که ما از چهل سال به این طرف در افغانستان شاهد جنگیم و بنابراین همه مردم برای پایان جنگ تلاش کنند، تا در آینده شاهد وحدت و همدلی در کشور باشیم.

آقای مسلمیار با اشاره به اینکه پیام مجلس سنا به طالبان صلح و مصالحه است، افزود که اگر می خواهید فرزندان تان در فضای جنگ بزرگ نشوند، به روند صلح ملحق شوید.

این درحالی است که مقامات دولتی افغانستان همواره بر مصالحه با طالبان تأکید کرده اند. عبدالله عبدالله، رییس اجرایی نیز امروز از طالبان خواست تا به روند صلح بپیوندند، زیرا شرایط آن فراهم است.

از سویی هم، رییس جمهور غنی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از پاکستان خواست تا دست از حمایت گروه های هراس افگن بردارد و با دولت افغانستان وارد مذاکره شود.

با این حال، مسلمیار گفت که هرچه طالبان تحت حمایت دیگران بجنگند، آزادی در افغانستان بیشتر سلب خواهد شد.

وی در ادامه از برخی رهبران سیاسی در کشور نیز انتقاد کرد که با کشمکش‌های سیاسی وحدت را فراموش کرده اند.

به گفته او، شورای عالی صلح تنها به مصالحه با طالبان توجه نکند، بلکه به حل مشکلات داخلی و مبارزه اختلافات قومی نیز بپردازد.

فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای کشور می‌گوید که گروه طالبان نمایندگان خود را برای مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان به کابل بفرستند.