.
.
.

دونالد ترامپ: استراتیژی جدیدمان را در افغانستان برای پیروزی بر تروریزم اعلام کردیم

پس از این عملیات و ساحۀ آن در افغانستان با در نظرداشت منافع امنیتی امریکا مشخص خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا روز سه‌شنبه 20 سپتامبر 2017، در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک تاکید کرد که ما استراتیژ جدیدمان را برای پیروزی بر "تروریزم" اعلام کردیم و پس از این عملیات و ساحۀ آن در افغانستان با در نظرداشت منافع امنیتی امریکا مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری "واکس"، دونالد ترامپ با اشاره به استراتیژی جدیدش برای افغانستان گفت، ما استراتیژِ جدیدمان را برای پیروزی بر "تروریزم" اعلام کردیم و پس از این، زمان عملیات و محل آن در افغانستان نظر به منافع امنیتی ما تعیین می‌شود.

به گفته دونالد ترامپ سیاست جنگی امریکا علیه گروه طالبان و دیگر گروه‌های مخالف دولت در افغانستان، خاورمیانه و دیگر بخش‌های جهان تغییر کرده است.

دونالد ترامپ در این نشست گفت:" زمانش رسیده تا کشورهای که افشا شدند به گروه‌های تروریستی طالبان، القاعده و حزب‌الله پنا‌گاه‌های امن فراهم کرده‌اند و از آنان حمایت می‌کنند، مسؤل شناخته شوند.

رییس جمهوری امریکا در ادامه گفت:" امریکا و متحدانش تروریستان را سرکوب خواهند کرد.

هرچند دونالد ترامپ در این اظهاراتش از طرف مشخصی نام نبرد اما وی هنگام اعلام استراتیژی جدیدش برای افغانستان به پاکستان هشدار داده بود که اگر دست از حمایت گروه‌های مخالف دولت افغانستان بر ندارد، به اقدامات جدی‌تری مواجه خواهد شد.

اما پاکستان در واکنش به این اظهارات دونالد ترامپ اتهام حمایت از گروهای "هراس‌افگن" را رد کرده و گفته بود که "تروریستان" در خاک این کشور حضور ندارند.

در همین حال محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان، در این جلسه از استراتیژی تازه اعلام شده امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا ستایش کرده گفت، ما از این استراتیژی امریکا خوشحال هستیم که اکنون ما را در راه مطمئن بودن قرار داده است.