.
.
.

نخستین حمله امریکا به پاکستان پس از اعلام استراتیژی جدیدش برای افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نخستین حمله هوایی امریکا به خاک پاکستان پس از اعلام استراتیژی جدیدش در قبال افغانستان و منطقه، سه تن از گروه طالبان به شمول یک فرمانده آنان کشته شدند.

به گزارش‌ خبرگزاری پاکستانی "دی ایکسپریس تریبون"، این حمله روز جمعه 15 سپتامبر 2017، توسط هواپیمای بدون سرنشین نیروهای امریکایی در بخش‌های قبایلی پاکستان انجام شد.

بر اساس این گزارش، این حمله در منطقه "کرم ایجنسی" پاکستان، بالای افراد گروه طالبان انجام شد که بر اثر آن سه تن از افراد این گروه به شمول مولانا محب‌الله یکی از فرماندهان این گروه کشته شدند.

این حمله نخستین عملیات پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان و منطقه است که واکنش تند مقام‌های پاکستانی را به همراه داشته است.

این حمله نیروهای امریکایی در خاک پاکستان یک روز پس از اعلامیه مولانا سمیع‌ الحق رهبر جمعیت علمای پاکستان صورت گرفت، وی طی یک اعلامیه‌ای روز پنج‌شنبه 14 سپتامبر گفت، اگر امریکا بر ضد پاکستان عمل کند، طالبان افغان با قدرت در کنار اسلام‌‌آباد ایستاده‌گی خواهند کرد.

وی در این اعلامیه گفت، رهبران طالبان پاکستان و افغان پس از اعلام استراتیژی امریکا برای افغانستان نشستی را زیر نام اتحاد علمای افغانستان برگزار کردند و طالبان افغان در این نشست تاکید کردند که در صورت اقدامات امریکا علیه پاکستان در کنار اسلام آباد خواهند ایستاد.