.
.
.

اولسن: گروه‌های "هراس‌افگن" داخل افغانستان از خاک پاکستان اداره می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

"ریچارد اولسن" نماینده سابق امریکا برای افغانستان و پاکستان در مرکز استراتیژیک جهانی امریکا درباره راه‌برد جدید امریکا برای افغانستان گفته است که گروه‌های "هراس‌افگن" که در افغانستان فعالیت دارند، مستقیما از خاک پاکستان اداره می‌شوند.

به گزارش منابع خبری، ریچارد اولسن پاکستان را به پشتیبانی از گروه طالبان محکوم کرد و گفت:" طالبان از پاکستان به طور مستقیم اداره می‌شوند و رهبری برخی گروه‌های هراس افگن دیگر نیز در خاک پاکستان حضور دارند".

وی گفت، برای رسیدن به صلح و ثبات در افغانستان، مذاکره با گروه‌های درگیر در افغانستان گزینه درست است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا پس از اعلام استراتیژی جدیدش در قبال افغانستان به پاکستان هشدار داد و گفت امریکا دیگر نمی‌تواند موجودیت پناهگاه‌های "تروریستی" را در خاک پاکستان تحمل کند.

رییس‌جمهوری امریکا، 225 میلیون دالر کمک به پاکستان را نیز به حال تعلیق درآورد و گفت، این 225 میلیون دالر تا زمانی به پاکستان داده نخواهد شد که این کشور در برابر گروه‌های مخالف دولت افغانستان، اقدامات لازم انجام دهد.

"خرم دستگیر خان" وزیر دفاع پاکستان در یک نشست خبری روز سه‌شنبه 5 سپتامبر اعتراف کرد که این کشور پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان به شدت نگران اقدامات بعدی واشنگتن در قبال اسلام‌آباد است.

وی گفت: "اگر امریکا فشارهای خود بر پاکستان را افزایش دهد، پاکستان دچار هرج و مرج و بی‌ثباتی سیاسی خواهد شد"

وزیر دفاع پاکستان در این نشست اعتراف کرد که بعد از اعلام استراتیژی جدید امریکا، مقام‌های پاکستانی در هراس هستند.