.
.
.

هواداران "احمد شاه مسعود" با شلیک‌های هوایی نظم کابل را برهم زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هواداران "احمدشاه مسعود" که او را به عنوان قهرمان ملی افغانستان نیز یاد می‌کنند روز گذشته شنبه 9 سپتامبر 2017، در شانزده‌همین سالروز کشته شدن وی در برخی از نقاط کابل پایتخت افغانستان شلیک‌های هوایی کردند و نظم این شهر را برهم زدند.

از یک سو مقام‌های بلند رتبه افغانستان از سالروز کشته شدن احمد شاه مسعود، فرمانده ائتلاف ضد طالبان و وزیر دفاع سابق این کشور، در مراسمی در خیمه لویه جرگه از وی یاد بود کردند و از سوی دیگر هزاران تن از طرفداران وی مثل هر سال در جاده‌های شهر کابل گشت‌زنی کردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، در این گشت‌زنی‌ها بیشتر افراد مسلح بودند و در برخی نقاط کابل دست به شلیک‌های هوایی زدند که انتقادهایی زیادی را به همراه داشت.

شهریان کابل از شلیک‌‌های هوایی هواداران "احمدشاه مسعود" انتقاد کرده و گفته‌اند که امنیت افغانستان خوب نیست و این شلیک‌ها مردم را به هراس می‌اندازد.

هر چند وزارت داخله افغانستان، گارنیزیون کابل و بنیاد احمد شاه مسعود در کابل از هواداران "احمدشاه مسعود" خواسته بودند که در جریان گشت‌زنی در شهر بی‌نظمی راه نیندازند اما با وجود آن، برخی از این افراد دست به شلیک هوایی زدند.

در همین حال محمد افضل امان، فرمانده گارنیزیون کابل گفته است که شماری از این افراد شناسایی شدند و بازداشت خواهند شد.

سال‌ قبل نیز در روز تجلیل از سالروز وفات "احمدشاه مسعود" هوادارن وی شلیک‌های هوایی کرده بودند که دو تن بر اثر آن کشته و چندین تن زخم برداشته بودند.