.
.
.

عدم اقدام پاکستان علیه گرو‌ه‌های "هراس‌افگن" داد روسیه و چین را هم درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نشست کشورهای عضو گروه بریکس، روز دوشنبه 4 سپتامبر 2017، از پاکستان انتقاد کردند و از این کشور خواستند که علیه گروه‌هایی که "هراس‌افگن" توصیف کردند در خاک خود مبارزه کند.

به گزارش روزنامه "دیلی میل"، در نشست رهبران کشورهای برازیل، روسیه، چین، هند و افریقای جنوبی که عضو گروه بریکس هستند برای اولین بار از پاکستان خواستند که علیه گروه‌های "هراس‌افگن" در خاک خود اقدامات لازم انجام دهد.

بر اساس این گزارش، این کشورها در اعلامیه پایانی نشست خود از موجودیت گروه‌های طالبان، شبکه حقانی، القاعده، لشکر طیبه، جیش محمد، حزب التحریر، داعش و سایر گروه‌های تندرو در خاک پاکستان ابراز نگرانی کردند.

بعد از اعلام استراتیژی جدید دونالد ترامپ در قبال افغانستان و هشدار وی به پاکستان مبنی بر حمایت از گروهای "هراس‌افگن" و پناه دادن در خاک خود پاکستان رایزنی‌های را با ترکیه، چین و روسیه آغاز کرد.

اما اعلامیه پایانی نشست بریکس نشان می‌دهد که چین و روسیه نیز جواب رد به پاکستان دادند.

هفته گذشته دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا، 225 میلیون دالر کمک به پاکستان را به حال تعلیق درآورد و مقامات وزارت خارجه امریکا، گفتند این 225 میلیون دالر تا زمانی به پاکستان داده نخواهد شد که این کشور در برابر گروه‌های مخالف دولت افغانستان، اقدامات لازم انجام دهد.