.
.
.

تلفات سنگین به طالبان در کندز افغانستان و بی‌جا شدن 5 هزار تن در این ولایت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان، روز سه‌شنبه 5 سپتامبر 2017، از بیجا شدن پنج هزار تن طی یک هفته اخیر در ولایت قندوز این کشور خبر داده است، هم‌زمان از کشته شدن دو فرمانده گروه طالبان در این ولایت نیز خبر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، پنج هزار تن بر اثر ناامنی و درگیری‌های نیروهای امنیتی افغانستان با گروه طالبان از ولسوالی "چهاردره" ولایت قندوز آواره شدند.

بر اساس این گزارش، وضعیت این بیجاشده‌گان در ولایت قندوز نگرانی کننده است در گزارش آمده، این افراد با کمبود مواد غذایی، آب آشامیدنی و مشکلات صحی مواجه اند.

اما مسئولان محلی در این ولایت اطمینان دادند که تلاش‌های لازم برای رسیدگی به بیجاشده‌گان جریان دارد.

این در حالی است که سازمان ملل، آمار بی‌جاشده‌گان در تمام افغانستان را از آغاز سال 2017 تاکنون حدود 223 هزار تن گفته است.

ولایت قندوز یکی از ولایات ناامن افغانستان است که از دو سال بدین‌سو تا حالا دو بار بدست گروه طالبان سقوط کرده است در این اواخر درگیری میان نیروهای امنیتی این کشور و افراد گروه طالبان در این ولایت افزایش یافته است.

قابل ذکر است که در این درگیری‌ها تلفات سنگینی به گروه طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان وارد شده و تا به حال از کشته شدن شمار زیادی از افراد گروه طالبان به شمول دو فرمانده آنان خبر داده شده است.