.
.
.

آسوشیتدپرس: معصوم استانکزی و حنیف اتمر با رهبران طالبان در تماس‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آسوشیتدپرس در گزارشی نوشته است که "معصوم استانکزی" رییس امنیت ملی افغانستان و "حنیف اتمر" مشاور امنیت ملی رییس جمهوری افغانستان، همواره با رهبران گروه طالبان در تماس اند.

به گزارش خبرگزاری "آسوشیتدپرس"، به نقل از مقام های افغان، رییس امنیت ملی و مشاور امنیت ملی افغانستان تقریباً همه روزه با رهبران گروه طالبان در تماس اند.

خبرگزاری "آسوشیتدپرس" اسنادی پیدا کرده که در آن گفتگو‌ها بین مقام‌های افغان و رهبران گروه طالبان در پاکستان و افغانستان درج شده است.

براساس این سند، گروه طالبان فهرستی از خواسته‌های‌شان را به دولت این کشور فرستاده و یکی از خواسته های‌شان اصلاحات در قانون اساسی افغانستان است.

اسوشیتدپرس می‌گوید، مقام‌های افغانستان که از این تماس‌ها آگاهی دارند گفته‌اند که "معصوم ستانکزی"، رییس عمومی امنیت ملی افغانستان، تقریباً همه روزه با "عباس استانکزی"، رییس دفتر گروه طالبان در ارتباط تلیفونی است.

قبل از این نیز مقام‌های بلند دولت افغانستان، رییس امنیت ملی و مشاور امنیت ملی رییس جمهوری این کشور را متهم به همکاری و تماس با گروه‌های طالبان و داعش کرده اند اما این دو فرد مذکور هیچ‌گاهی واکنشی به این اتهامات نشان نداده و اظهار نظر نکرده‌اند.