.
.
.

معاون ترامپ: استراتژی جدید امریکا در افغانستان ناکامی‌ گذشته را جبران خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون رییس جمهوری امریکا پس از اعلام استراتژی جدید این کشور برای افغانستان گفت که که این استراتژی ناکامی‌های گذشته را جبران خواهد کرد.

به گزارش روزنامه "یو اس ای تودی"، مایک پنس معاون دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا پس از اعلام استراتژی جدید این کشور در مورد افغانستان گفت، راه‌برد جدید امریکا، ناکامی‌های گذشته این کشور در افغانستان را جبران خواهد کرد.

وی گفت: "امریکا دیگر چک‌های سفید به کشورهای که پناه‌گاه شورشیان است نخواهد داد".

معاون رییس جمهور امریکا در این اظهاراتش از کشور مشخصی نام نبرد اما این گفته‌ها متوجه پاکستان اند و دونالد ترامپ این مسئله را به صراحت در سخنرانی‌اش اعلام کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا استراتژی جدید این کشور در قبال افغانستان را روز سه‌شنبه 22 آگوست، اعلام کرد و از پاکستان انتقاد کرد و خواستار همکاری بیشتر هند در تامین امنیت افغانستان شد.

وی گفت: "پاکستان همچنان به شورشیان پناه داده است که هر روز کوشش می‌کنند مردم ما و افغانستان را بکشند، ما میلیاردها دالر پول به پاکستان دادیم و آن‌ها در عین زمان به تروریست‌هایی جای می‌دهند که ما علیه آن‌ها می‌جنگیم".

وی در ادامه گفت: امریکا نمی‌تواند در قبال حضور گروه های تروریستی از ‎ جمله طالبان در خاک پاکستان بی‌تفاوت باشد.

او به پاکستان هشدار داد که در این زمینه سکوت نخواهد کرد و با ادامۀ پناه‌دادن به جنایت‌کاران و هراس‌افگنان، پاکستان متضرر خواهد شد.