.
.
.

حکومت افغانستان از استراتژی جدید امریکا حمایت و استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاه‌ حسین مرتضوی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان، روز سه‌شنبه 22 آگوست 2017، پس از اعلام استراتژی جدید ایالات متحده امریکا در قبال افغانستان گفت، حکومت افغانستان از استراتژی جدید امریکا استقبال می‌کند، این راه‌برد مطابق نیازمندی‌های این کشور تنظیم شده‌ است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری این کشور گفت: "استراتیژی جدید امریکا ناشی از درک درست این کشور از اوضاع افغانستان است، این استراتیژی به نفع کشورهای منطقه است و افغانستان از آن استقبال می‌کند، دنیا بالای دولت افغانستان از بهر مبارزه با فساد و هراس‌افگنی باورمند شده‌ است".

در همین حال "جاوید فیصل" سخنگوی ریاست اجرائیه افغانستان نیز گفت که حکومت افغانستان از این استراتژی استقبال می‌کند و این طرح می‌تواند افغانستان را برای بیرون رفت از چالش‌های کنونی کمک کند.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا استراتژی جدید این کشور در قبال افغانستان را روز سه‌شنبه 22 آگوست، اعلام کرد و از پاکستان انتقاد کرد و خواستار همکاری بیشتر هند در تامین امنیت افغانستان شد.

وی گفت: "پاکستان همچنان به شورشیان پناه داده است که هر روز کوشش می‌کنند مردم ما و افغانستان را بکشند.

وی در ادامه گفت: امریکا نمی‌تواند در قبال حضور گروه های تروریستی از ‎ جمله طالبان در خاک پاکستان بی‌تفاوت باشد.

او به پاکستان هشدار داد که در این زمینه سکوت نخواهد کرد و با ادامۀ پناه‌دادن به جنایت‌کاران و هراس‌افگنان، پاکستان متضرر خواهد شد.

دونالد ترامپ هرچند تمام جزئیات راه‌بردش را واضح نساخت، اما گفت این استراتژی مطابق نیازمندی‌های افغانستان و کشورهای آسیای میانه در نبرد با هراس‌افگنی تنظیم شده و نمی‌خواهد که دشمنان مردم امریکا از جزئیات آن آگاه شوند.