.
.
.

کمک 325 میلیون دالری ابوظبی به افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابوظبی 325 میلیون دالر از سال 2010 تا به امروز در بخش‌های خانه‌سازی، کشاورزی، انرژی و آب، حمل و نقل، صنعت، بهداشت، مخابرات افغانستان کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاری "گولف نیوز" به مناسبت 98مین جشن استقلال افغانستان، صندوق توسعه انکشافی ابوظبی روز شنبه 19 آگوست 2017، گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد که این کشور تا به امروز مبلغ 325 میلیون دالر برای 18 پروژه توسعه‌ای کمک کرده است.

مبلغ 325 میلیون دالر کمک حمایتی برای افغانستان در بخش‌های خانه‌سازی، کشاورزی، انرژی و آب، حمل و نقل، صنعت، بهداشت، مخابرات و سایر خدمات اجتماعی در این کشور استفاده شده است.

"محمد سیف السویدی" مدیر کل صندوق توسعه انکشافی ابوظبی 98مین جشن استقلال افغانستان را به مردم این کشور تبریک گفته اظهار داشت "پدر بنیانگذار ملت ما، مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نیهان، پایه و اساس همکاری عمیق روابط امارات متحده عربی با افغانستان را بر عهده داشت. امروز تحت رهبری پسر او، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، و حاکم شیخ محمد بن زاید آل نیهان، فرمانده عالی نیروهای مسلح امارات متحده عربی، کشور ما همچنان متعهد به ادامه و افزایش روابط با افغانستان است"

قابل ذکر است که امارات متحده عرب در افغانستان 111 بلاک رهایشی در خواجه رواش کابل، کلینیک صحی و یک شفاخانه را اعمار کرده است.

همچنان به کمک مالی این کشور ساختمان پوهنتون شیخ عبدالله زاید در ولایت خوست افغانستان و همچنان 11 مکتب و یک کتابخانه اعمار شده است.