.
.
.

برغم مخالفت‌ عالمان دین کنسرت آریانا سعید آوازخوان افغانستان برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با وجود موانعی که سر راه برگزاری کنسرت آریانا سعید آوازخوان معروف افغانستان وجود داشت، کنسرت این هنرمند در کابل برگزار شد.

این کنسرت که با موجی از مخالفت‌های عالمان دینی روبه‌رو شده بود، بر خلاف میل و خواست این عالمان دین، روز شنبه 19 آگوست 2017، همزمان با جشن استقلال افغانستان در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد.

شمار زیادی از ملاها (عالمان دین) در کابل با برگزاری این کنسرت مخالفت کرده و خواهان جلوگیری از برگزاری آن شده بودند اما آریانا سعید آوازخوان معروف این کشور توانست با کمک نیروهای امنیتی این کشور کنسرتش را در فضای امن برگزار کند و بیشتر اشتراک کننده‌گان در این کنسرت زنان و دختران جوان بودند.

از جشن استقلال افغانستان در گذشته با شکوه تجلیل می‌شد، اما از زمان جنگ‌های داخلی و دوران حکومت گروه طالبان به بعد هنوز کنسرتی برای جشن استقلال در این کشور برگزار نشده است و تجلیل از استقلال کمتر مورد توجه مردم این کشور بوده است.

در دوره جدید نیز به دلیل ناامنی‌ها در بزرگ شهرهای افغانستان جشن استقلال برگزار نشد و تجلیل از جشن استقلال افغانستان همه ساله در محوطه ارگ ریاست جمهوری این کشور برگزار می‌شود.

اما آریانا سعید آوازخوان افغان با نشر ویدیویی در صفحه فیسبوکش گفت که تجلیل از جشن استقلال در میان جوانان به فراموشی سپرده شده، او با اجرای کنسرتی در پی زنده کردن آن است و قصد دارد پول که از این کنسرت بدست می‌آورد را به بی‌جاشدگان "میرزا اولنگ" کمک کند.

منطقه "میرزا اولنگ" ولایت سرپل افغانستان حدود دو هفته قبل به تصرف طالبان در آمد، بسیاری از ساکنان این روستا کشته شدند، عده‌ای آواره شدند و تعدادی هم به اسارت این گروه درآمدند، پنج روز بعد از این حادثه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان توانستند کنترل این منطقه را بدست بگیرند.