.
.
.

جشن استقلال افغانستان و جنجال بر سر کنسرت آریانا سعید آوازخوان معروف این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امروز شنبه 19 آگوست برابر است با 98‌مین سالروز استقلال افغانستان و قرار است آریانا سعید آوازخوان معروف این کشور کنسرتی اجرا کند که با موجی از مخالفت‌های عالمان دین روبه رو شد.

از جشن استقلال افغانستان در گذشته با شکوه تجلیل می‌شد، اما از زمان جنگ‌های داخلی و دوران حکومت گروه طالبان به بعد هنوز کنسرتی برای جشن استقلال برگزار نشده است و این تجلیل از استقلال کمتر مورد توجه مردم بوده است.

در دوره جدید نیز به دلیل ناامنی‌ها در بزرگ شهرهای افغانستان جشن استقلال برگزار نشد و تجلیل از جشن استقلال افغانستان همه ساله در محوطه ارگ ریاست جمهوری این کشور برگزار می‌شود.

اما آریانا سعید آوازخوان معروف افغانستان، پس از موجی مخالفت‌های عالمان دین در این کشور، روز گذشته با نشر ویدیویی در صفحه رسمی فیسبوک‌اش گفت که برای کنسرت جشن استقلال افغانستان، آمادگی می‌گیرد. او گفت که تجلیل از جشن استقلال در میان جوانان به فراموشی سپرده شده و او با اجرای کنسرتی در پی زنده کردن آن است.

وی در ادامه گفت که قصد دارد تا پول که از این کنسرت بدست می‌آورد را به خانواده‌های بیجاشده در منطقه "میرزا اولنگ" کمک کند.

ولایت سرپل افغانستان حدود دو هفته قبل به تصرف طالبان در آمد، بسیاری از ساکنان این روستا کشته شدند، عده‌ای آواره شدند و تعدادی هم به اسارت این گروه درآمدند، پنج روز بعد از این حادثه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان توانستند کنترل این منطقه را بدست بگیرند.