.
.
.

آصف مهمند: اگر به قضیه من رسیدگی نشود به دادگاه بین‌الملل مراجعه می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد آصف مهمند، عضو شورای ولایتی بلخ افغانستان، شنبه 19 اوت در مصاحبه با رسانه‌ها هشدار داد که اگر به بازداشت و لت و کوب شدنش در دادگاه‌های داخلی رسیده‌گی نشود، وی به دادگاه‌های خارجی شکایت خواهد کرد.

به گزارش شبکه افغانی "طلوع نیوز"، آصف مهمند ادعا دارد که پس از بازداشت از سوی والی بلخ و پسرانش لت و کوب شده است، وی از سران حکومت افغانستان خواسته است تا این قضیه را بررسی کنند.

این عضو شورای ولایتی بلخ گفت "کارکردهای جناب داکتر اشرف غنی و عبدالله خوب است؛ و انشاالله او را محاکمه می‌کنند و اگر محاکمه نکرد، مجبور هستم عریضه خود را به دادگاه‌های جهانی ببرم".

اما دفتر والی بلخ در خبرنامه‌یی در این باره نوشته است، "حلقه‌هایی در حکومت این توطئه‌ها را برنامه‌ریزی می‌کنند و می‌خواهند امنیت بلخ را برهم بزنند".

بر اساس این گزارش، "سید محمد سامع" رییس کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز گفته است، هیچ کسی حق ندارد فردی را شکنجه کند.

"آصف مهمند" عضو شورای ولایتی بلخ افغانستان، روز دوشنبه 14 آگوست 2017، از سوی پولیس سرحدی میدان هوایی مزار شریف بازداشت شد، وی ادعا کرده بود که اسناد فساد گستردۀ "عطامحمد نور" والى بلخ را در اختيار دارد و به همين دليل والى او را به مرگ تهديد کرده است.

او "عطامحمد نور" والى بلخ را به اختلاس ده‌ها ميليون دالر در پروژه هاى مختلف متهم کرده و گفته بود که اسناد کافی در مورد دست داشتن او در فساد در بندر حیرتان، شفاخانه ملکی و شاروالی بلخ در دست دارد.