.
.
.

در عملیات بازپس‌گیری میرزا اولنگ در افغانستان 53 طالب کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، روز دوشنبه 14 آگوست 2017، منطقه میرزا اولنگ ولایت سرپل را به طور کامل تصرف کردند و تلفات سنگینی به مخالفان دولت این کشور وارد کردند.

به گزارش خبرگزاری "جمهور"، امروز سه‌شنبه 15 آگوست 2017، سخنگوی "قول اردوی 209 شاهین" به رسانه‌ها آمار دقیق تلفات مخالفان دولت را ارائه کرده و گفته است که در این عملیات 53 تن از گروه طالبان کشته شدند.

سخنگوی "قول اردوی 209 شاهین" گفته است که در جریان این عملیات، 10 تن از مخالفان دولت دستگیر شده و چندین موضع آنان تخریب شده است.

همچنان 16 عراده موترسایکل و مقدار زیاد تجهیزات جنگی این گروه به دست نیروهای امنیتی افغانستان افتاده است.

روز شنبه 5 آگوست 2017، گروه‌ طالبان به منطقه‌ی "میرزا ولنگ" سرپل افغانستان حمله کردند، 40 تن غیرنظامی را به گلوله بستند و 150 خانواده را گروگان گرفتند، دو روز پس از آن سه‌شنبه 8 آگوست 2017، این گروه اسیران را آزاد کردند اما تا انجام عملیات نیروهای افغان در این منطقه حضور داشتند.

عملیات نیروهای افغان دو روز بعد از حمله گروه طالبان به این منطقه شروع شده بود اما آنان توانستند روز دوشنبه 14 آگوست تصرف کامل این منطقه را بدست آورند و تلفات سنگینی بر مخالفات دولت افغانستان وارد کنند.

رییس جمهوری افغانستان نیز پس از حمله گروه طالبان در این منطقه تاکید کرده بود که نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، انتقام خون شهدا را خواهند گرفت و گفته بود "تروریستانی" که در این جنایت دست داشتند در هیچ نقطه افغانستان در امان نخواهند ماند.