.
.
.

گلبدین حکمتیار: رییس‌جمهور آینده افغانستان کسی خواهد شد که حزب اسلامی بخواهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدین حکمت‌یار، رهبر حزب اسلامی افغانستان روز شنبه 5 آگوست 2017، در نشستی گفت که رییس جمهور آینده این کشور، کسی خواهد شد که اعضای حزب اسلامی او را بخواهند.

به گزارش خبرگزاری "خامه پرس"، گلبدین حکمت‌یار در این نشست گفته است که رییس جمهور آینده افغانستان کسی خواهد شد که حزب اسلامی بخواهد و از محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان خواست تا زمینه‌های پیوستن‌ گروه‌های مخالف دولت این کشور را در روند صلح مهیا سازد.

بر اساس این گزارش، رهبر حزب اسلامی گفته است که مخالفان دولت به روند صلح خواهند پیوست، در صورتی که دولت جمهور اسلامی افغانستان، به خواست‌های مشروع آن‌ها توجه کند.

تا حدود دو سال دیگر قرار است انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی افغانستان برگزار شود و گلبدین حکمتیار از اکنون گفته است که رییس جمهوری آینده این کشور به خواست حزب اسلامی افغانستان که خودش رهبر این حزب است انتخاب خواهد شد.

این سخنان رهبر حزب اسلامی در حالی است که بر گشت وی بعد از حدود 20 سال به کابل واکنش‌های تندی را به همراه داشت، شمار زیادی از شهروندان افغانستان به این باور اند که گلبدین حکمتیار عامل اصلی جنگ‌های داخلی در این کشور است و نباید در حکومت سهم داشته باشد.