فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نیویورک تایمز: ایران تلاش می‌کند تا نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند

  ایران می‌خواهد آینده افغانستان را به نفع خود تغییر دهد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  روزنامه امریکایی "نیویورک تایمز" نوشته با این که پاکستان در افغانستان حضوری فعال دارد اما این ایران است که درحال تغییر آینده این کشور به نفع خود است و بیشتر از هر کشوری سعی می‌کند نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند.

  به گزارش روزنامه "نیویورک تایمز"، نیروهای افغان در ولایت فراه افغانستان در ماه اکتوبر متوجه شدند که طالبان با نیرویی گسترده در حال حمله هستند آنها از امریکا تقاضای پشتیبانی هوایی کردند و مناطق تحت کنترول طالبان بمباران شد، روزنامه نیویورک تایمز نوشته اما چه کسی بمباران کرد؟ این ایرانی ها بودند که آتش سنگینی به روی مواضع طالبان ریخته و ده‌ها نفر از آنان را کشتند تا درگیری میان گروه طالبان و نیروهای خارجی بیشتر شود.

  این روزنامه امریکایی مدعی است که در این حمله چهار نیروی ایرانی جان خود را از دست دادند.

  بر اساس گزارش روزنامه "نیویورک تایمز" ایران به دنبال این است که نیروهای خارجی افغانستان را ترک کنند و حکومتی در این کشور تشکیل شود که تهدیدی برای تهران نباشد.

  این در حالی است که دولت افغانستان بارها ایران را متهم به حمایت از گروه طالبان کرده و از نشست پرخبال‌های ایرانی در مناطق تحت کنترول گروه طالبان خبر داده اند.

  چندی قبل نیز از نزد افراد گروه طالبان در عملیات نیروهای افغان در مناطق مختلف این کشور تجهیزات و سلاح‌های ایرانی بدست آمده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران