فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش مسئولیت حمله انتحاری به سفارت عراق در کابل را بر عهده گرفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه داعش مسئولیت حمله انتحاری به سفارت عراق در کابل پایتخت افغانستان را که دوشنبه 31 ژوئیه روی داد، بر عهده گرفت.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله انتحاری که دروازه ورودی سفارت را هدف قرار داد، برای مهاجمان مسلح، امکان ورود به سفارتخانه و درگیری با نیروهای امنیتی را به وجود آورد.

  با وجود نبود دلیلی بر رابطه مشترک در برنامه ریزی برای حمله میان شاخه داعش در افغانستان و رهبران این گروه در عراق و سوریه، اما این هفته سه هفته پس از اعلام بیروت راندن داعش از شهر موصل عراق صورت می‌گیرد.

  حمله روز دوشنبه، نگرانی‌ها از کشیده شدن درگیری‌ها از خاورمیانه به افغانستان را به وجود آورده است.

  نیروهای امنیتی افغانستان، چند ساعت با سه مهاجم مسلح در سفارت عراق درگیری بودند تا پس از آن وزارت کشور افغانستان، پایان درگیری و کشته شدن مهاجمان را اعلام کند.

  سید بصیر عضو واحد نیروهای ویژه که با مهاجمان درگیری بود، در این باره گفت چهار مهاجم که یکی از آن‌‎ها انتحاری بود، کشته شدند و دو تن از نیروهای امنیتی، زخمی شدند.

  در درگیری‌های دوشنبه، به ساختمان سفارت عراق، آسیب مادی رسید. خسارت‌های این حمله در مقایسه با حملات مشابهی که اخیرا در پایتخت افغانستان روی داد، کم ارزیابی می‌شود.

  نجیب دانش سخنگوی وزارت کشور افغانستان در این باره اعلام کرد که دو تن از کارمندان افغان سفارتخانه کشته شدند اما به هیچ یک از کارمندان و دیپلمات‌های عراقی آسیبی نرسید.

  خبرگزاری اعماق ارگان داعش در این باره نوشت که دو مهاجم انتحاری ابتدا در ورودی سفارتخانه را منفجر کردند و پس از آن دو مهاجم دیگر با ورود به سفارتخانه، با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

  حدود یک هفته پیش از آن، در حمله گروه طالبان به کارمندان دولتی در کابل، دستکم 35 تن کشته شدند. این حملات، اوضاع امنیتی خطرناک را در افغانستان نشان می‌دهد. این در حالی است که ایالات متحده، در حال بررسی اصلاح سیاست‌های خود در منطقه است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران