.
.
.

فعالان مدنی بلخ: اختلافات بین والی بلخ و ارگ بر حکومتداری این ولایت تاثیر منفی گذاشته است

روحیۀ مردم بلخ تغییر کرده و مقامات بلند رتبه، حق این را ندارند که مردم را نگران کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان مدنى و رییس شورای ولایتى بلخ مى‌گویند که اختلافات سیاسى بین عطا محمد نور والى بلخ و ارگ ریاست جمهوری افغانستان بر حکومتدارى این ولایت تاثیر منفى گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری "پژواک"، فعالان مدنى بلخ مى‌‌گویند هر چند مخالفت‌ها در جهان دیگر عادى است، اما همچو اختلافات سیاسى در افغانستان، باعث مشکلات می‌شود.

"قادر مصباح"، مسئول نهاد "خط نو" در مزار شریف گفت "در افغانستان مقامات بلند رتبۀ حکومتى، به منافع شخصى خود نسبت به منافع اجتماعى ارزش مى‌دهند، اختلافات سیاسى بین عطا محمد نور و رییس جمهور به منظور به دست آوردن سرمایه صورت مى‌گیرد".

وی همچنان افزود "اختلافات بین ارگ و والى بلخ، تاثیرات منفى بر امور انکشافى و اعتماد مردم این ولایت خواهد گذاشت، در چنین حالت حکومتدارى در این ولایت زیر سوال مى آید".

بر اساس این گزارش، باشندگان شهر مزار شریف گفته‌اند که با یک نوع تشویش مواجه اند که اختلاف بین والى و رییس جمهوری، باعث تهدید امنیت و ثبات بلخ نشود. موصوف بر حکومت انتقاد نمود که از سوى چند تن محاصره شده است.

"محمد افضل حدید" رییس شوراى ولایتى بلخ گفته است که روحیۀ مردم بلخ تغییر کرده و مقامات بلند رتبه، حق این را ندارند که مردم را نگران کنند.

عطا محمد نور والی ولایت بلخ چندی قبل بر حکومت، بخصوص رییس جمهوری این کشور انتقاد کرد و گفت که حکومت از سوى چند تن محاصره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم